chrome firefox opera safari iexplorer

В День незалежності захисників української мови скликають до Українського дому

09 серпня 2012 о 13:36

Захисники української мови закликають усю національно-свідому громадськість зібратися в День Незалежності, 24 серпня, біля Українського дому на знак протесту проти підписання президентом Віктором Януковичем мовного закону.

З таким закликом виступив один з активістів акції на захист української мови біля Українського дому Роман Лапуда, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми вважаємо за необхідне 24 серпня провести загальногромадянський з'їзд, закликаємо всіх небайдужих громадян, національно-свідомі громадські організації України до захисту української мови», — сказав він.

У свою чергу в коментарі журналістам інша активістка акції Ірина Бондар зазначила, що учасники акції не очікували, що президент підпише цей закон, та все ж сподівалися, що він шанує українців і любить українську історію.

І.Бондар зазначила, що першою реакцією учасників акції на підписання мовного закону був шок. Активістка зазначила, що В.Янукович виявив неповагу до значної частини суспільства, фактично «укотре зґвалтувавши український народ своїми діями».

Учасники акції також заявили, що вони не згортатимуть своєї акції до Дня Незалежності.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути