chrome firefox opera safari iexplorer

В Італії встановили погруддя Соломії Крушельницької

08 серпня 2012 о 14:50

В італійському містечку Торре дель Лаго, що неподалік м. Віареджіо, де протягом липня-серпня проходить всесвітньовідомий оперний фестиваль «Пуччіні», відбулося урочисте відкриття бронзового погруддя славетної української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Про це повідомило Посольство України в Італії.

Таким чином Італія долучилася до відзначення 140-річчя з дня народження нашої геніальної співвітчизниці (яке виповнюється у вересні цього року), стояти на одній сцені з якою вважали за честь Енріко Карузо, Тітто Руффо, Федір Шаляпін.

60 років тому вона пішла з життя, залишивши неоціненну творчу спадщину нащадкам.

Бронзовий монумент Соломії Крушельницької був встановлений в м. Торре дель Лаґо, де знаходиться музей італійського композитора Джакомо Пуччіні. Саме таму 1904 році  відбулося тріумфальне виконання Соломією головної партії в опері «Мадам Баттерфляй», яка до того, як відомо, зазнала гучного провалу в італійській «Ла Скала».

Як відомо, саме в Італії Крушельницька, яка була заміжня за мером міста Віареджіо, провела більшу частину свого творчого життя, мала величезний успіх та визнання.

Фото gazetaukrainska.com

Автор бронзового погруддя – відомий в Італії український скульптор Руслан Іваницький, який своїм витвором ще раз увіковічнив пам'ять про Соломію Крушельницьку в Італії.

Встановлення погруддя Соломії Крушельницької відбулося за ініціативи Посольства України в Італії, Міськради м. Віареджо, Фондації «Фестиваль Пуччіні», а також за підтримки Фундації «Сімонетта Пуччіні», УГКЦ в Італії, МЗС і МКТ України.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути