chrome firefox opera safari iexplorer

В української гривні з'явився таємничий акаунт у Twitter

08 серпня 2012 о 12:00

У сервісі мікроблогів Twitter з'явився користувач під ім'ям Гривня, повідомлення якого написані від імені української національної валюти.

Перший твіт від імені гривні з'явився на сайті вчора, 7 липня, о 10:32. У повідомленні українською мовою Гривня написала, що незабаром їй виповниться 16 років (вперше валюта ввійшла в обіг в Україні 2 вересня 1996 року), тому «старші» дозволили їй вести власний мікроблог.

Як зображення користувача в акаунті гривні стоїть копія срібної гривні часів Київської Русі.

На думку економічного експерта Сергія Маковенка, акаунт гривні в Twitter може використовуватися для розповсюдження інсайдерської інформації НБУ та Мінфіну.

«У кожному жарті є частка жарту. І я не виключаю, що з Твітер-героїні її автори спробують створити канал розповсюдження інсайдерської інформації НБУ та Мінфіну. Принаймні, особисто я збираюся зв'язати свою сторінку у Твіттері зі сторінкою Гривні. І уважно стежити за новинами», — повідомив він.

Експерт також нагадав, що раніше комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу.

«Зараз, мабуть, наша валюта хоче довести, що вона не тільки красуня, але і розумниця», — прокоментував Маковенко активність «валюти» в мікроблозі.

Однак в НБУ спростували причетність до появи представництва гривні в соціальних мережах.

Раніше Нацбанк випустив пісню, що прославляє «українську натруджену гривню».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути