chrome firefox opera safari iexplorer

Восени на екрани вийде провокуюче кіно про сучасну Україну

27 серпня 2012 о 14:38

Альманах «Україно, Goodbye» розкриває глибинні причини, які змушують людей мігрувати за кордон. Вітчизняне малобюджетне короткометражне кіно в Україні може скласти конкуренцію голлівудському, повідомляє Deutsche Welle в Україні.

На думку кінокритиків, це кіно близьке і зрозуміле та провокує замислитися над тим, де , навіщо і як ти живеш.

Саме на «короткий метр» зробили ставку група режисерів, задумавши кілька років тому альманах «Україно, Goodbye» — компіляцію з понад 30 короткометражок, які ставлять незручні, колючі запитання про злободенне життя українців та шукають глибинні причини масової міграції за кордон.

Головна енергія цих фільмів, аби вони не здавалися, залишалися і боролися», — розповів автор ідеї та натхненник створення альманаху «Україно, Goodbye» Володимир Тихий.

За його словами, над проектом працювали як знані, такі маловідомі режисери, але фільм вийшов «дуже проукраїнський і без прикрашення дійсності».

Така відвертість режисерів з глядачем вже має визнання. Фільм «Ядерні відходи», який входить в альманах «Україно, Goodbye» режисера Мирослава Слабошпицького вже завоював «срібло» на кінофестивалі у Локарно.

«Очевидно, що Чорнобиль став однією з багатьох розмаїтих причин того, що українці залишають свою країну. Створюючи цей альманах ми сподівалися не на інтерес з боку глядача, а на його збурення, яке поляризує аудиторію і провокує дискусію у суспільстві», — сказав Deutsche Welle кінорежисер Мирослав Слабошпицький.

За даними Міжнародної організації з міграції, понад 6,5 мільйонів емігрантів з України останньої хвилі розкидані зараз по світах. Втім, кінорежисери певні, що сухі цифри «не вражають» людину і проходять повз увагу. «Просто цифри не жахають. А от через художню форму вони сприймаються зовсім по іншому», — каже Володимир Тихий.

Очікування резонансу

На перегляд усіх 30-ти фільмів в альманахові необхідно понад чотири години. Тому автори вирішили розділити стрічки на дві частини: «арт-хаусну» та «фільми-мейнстрім».

Частина з них буде представлена на міжнародних кінофестивалях, інша — демонструватиметься на кіноекранах. Прем’єра альманаху «Україно, Goodbye» запланована на листопад після представлення кінороботи на фестивалі «Молодість».

«У нас великі амбіції щодо цього альманаху. Я впевнений, що резонанс від нього буде», — наголошує авторі ідеї Тихий.

А от комерційного успіху він прогнозувати не береться. Розповів тільки, що бюджет альманаху не надто великий – лишень 8 мільйонів гривень. З них половину на реалізацію проекту виділило держагенство з питань кіно, а іншу половину приватні продюсери.

Друга спроба

«Україно, Goodbye» — це вже друга спроба українських режисерів створити цікаве провокуюче кіно з невеликим бюджетом.

Першою спробою був альманах «Мудаки. Арабески», який кінорежисери зняли за свій рахунок. Цю кінострічку передивилося понад десять тисяч глядачів в українських кінотеатрах.

Кілька новел з першого альманаху, в тому числі і фільм «Глухота» Мирослава Слабошпицького потрапили в програми найзначніших міжнародних фестивалів. Відпрацьована технологія малобюджетного кіновиробництва, яка допомагає «засвітитися» молодим українським кінорежисерам, має виправдатися і цього разу, розраховують продюсери.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути