chrome firefox opera safari iexplorer

Мер Херсона заборонив виставку про визвольний рух України, щоб не псувати собі настрій

18 вересня 2012 о 14:15

Виставку «Народна війна 1917—1932 рр.», присвячену створенню держави і визвольному руху в Україні у 1917—1932 роках, в Херсоні провести так і не вдалося. Нагадаємо, Херсон — це єдине українське місто, яке раніше прославилося на весь світ тим, що тутешній мер видав наказ, яким заборонив собакам гавкати по ночах. Тепер градоначальник вирішив піти ще далі, заборонивши виставку, щоб... не псувати собі настрій.

Як розповів «УМ» автор експозиції, голова Київського міського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса Роман Круцик, «слідуючи цій логіці, тепер потрібно заборонити всю нашу історію, тому що вона не те що сумна, а часто навіть трагічна!».

За словами Круцика, з пропозицією провести виставку до херсонської влади представники «Меморіалу» зверталися декілька разів протягом року. Однак щоразу знаходився який–небудь привід для відмови.

Слід відзначити, що експозиція «Народна війна 1917—1932 рр.» отримала схвальну оцінку Національної академії наук України та Українського інституту національної пам’яті, а також зареєстрована Міністерством освіти і науки як науковий твір. Група творців історичної експозиції протягом двох років їздила по архівах в різні міста України у пошуках цікавих фактів. У процесі створення виставки були оцифровані та підготовлені до показу унікальні матеріали, які викликали широкий інтерес та резонанс у суспільстві.

«Експозиція існує вже більше року. Ми з успіхом об’їздили більше 29 міст України і ніде не почули жодного слова відмови, — обурюється Роман Круцик. — Минулого тижня були в Одесі, а через два дні нас приймає Миколаїв. Швидше за все, мер Херсона просто бере приклад з керівництва держави, яке само відверто не поважає історію України і не хоче, щоб її знали і поважали українці.

7 січня

Інші дати
Різдво Христове
«Нова радість стала "Нова радість стала, Яка не бувала: Над вертепом звізда ясна Увесь світ осіяла". «Добрий вечір тобі, пане Господарю! Радуйся! Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»
Розгорнути
Народився Микола Аркас
(1853, Миколаїв – 1909) - український культурно-освітній діяч, історик, письменник, композитор. Автор історичної поеми «Гетьман Пилип Орлик», наукової праці «Історія України-Русі», опери «Катерина».
Розгорнути
Народився Євген Загданський
(1919, м. Київ - 1997) український сценарист та кінознавець. Заслужений працівник культури України. Фільми: "Сім кроків за горизонт" (приз Міжнародного кінофестивалю в Трієсті), "Коли зустрічаються двоє", "Аліса в Країні Див".
Розгорнути
Народився Михайло Рудницький
(1889, с. Підгайці Тернопільської обл. - 1975) - літературознавець і письменник. Перекладач творів О. Бальзака, П. Меріме, В. Гюго.
Розгорнути