chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині дерев’яна церква може не дожити до 300-річчя

01 вересня 2012 о 14:38

Унікальна дерев’яна Свято-Троїцька церква, що в селі Драбівці Золотоніського району, руйнується. Її неодноразово перебудовували та реставрували, але зараз її треба негайно рятувати, пише «Черкаський край».

– Після невдалої реставрації почала протікати покрівля, – жаліється сільський голова Драбівців Олександр Герасименко. – Церкву необдумано обшили гонтом і зараз під ним псується дерево. Своїми силами нічого робити не можемо, адже об’єкт перебуває під державною охороною. Зараз 400 тисяч гривень потрібно для ремонту покрівлі, а вже повна реставрація обійдеться в 1,5 мільйона.

За словами настоятеля церкви отця Віталія, це єдина церква для жителів трьох прилеглих сіл – Драбівців, Маркизівки та Сеньківців. Не так давно поруч існувало дві дерев’яні церкви XVIII ст. Тепер одну з них – Миколаївську (з присілка Сеньківці) – перенесено до етнографічного комплексу в селі Стецівка Чигиринського району, а в Драбівцях залишилась Троїцька церква.

Громада села не раз подавала клопотання до різних інстанцій, щоб кошти на реставрацію церкви виділили з державного чи обласного бюджетів, але справа не рушиться з місця. Якщо фінансування не буде найближчим часом, унікальна пам’ятка просто не доживе до свого трьохсотріччя.

– Дуже прикро, якщо ми не зможемо зберегти цю пам’ятку для наступних поколінь, – говорить настоятель Свято-Троїцької церкви отець Віталій. – І наше покоління стане останнім свідком її існування…

Джерело: Прочерк
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути