chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відкрили пам’ятник на честь воїнів УПА

15 жовтня 2012 о 11:20

В рамках відзначення 70-ї річниці створення УПА, в урочищі Альтана на території Національного парку «Сколівські Бескиди», що біля міста Сколе, відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака на честь 250 полеглих вояків Української повстанської армії, які загинули на Сколівщині у роки визвольної боротьби. Про це УНН повідомили у прес-службі львівської облради.

Концепція Меморіалу на честь полеглих вояків УПА Сколівщини задумана і здійснена у такий спосіб, щоб до поховання, яке донедавна було братньою могилою, пролягала символічна Хресна дорога.

Поруч з великим хрестом Меморіалу встановлено також плиту з переліком імен і псевдо полеглих вояків УПА, останки яких були віднайдені у гірських потоках та на гірських схилах.

Довідка УНН: Українська повстанська (рідше — повстанча) армія (УПА) — озброєне крило Організації українських націоналістів.

Діяла з весни 1943 року на територіях, які входили до складу Генерал-губернаторства (Галичина — з кінця 1943, Холмщина — з осені 1943), райхскомісаріата Україна (Волинь — з кінця березня 1943), та румунської Трансністрії (Північна Буковина — з літа 1944), які до 1939—1940 років входили у склад Польщі і Румунії.

УПА діяла до 1953 року, коли активні її дії припинено, а окремі вогнища спротиву діяли впродовж 1950-60-х років. З 1943 по 1950 роки Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 рр. — Василь Кук.

Ставлення до історії УПА в українському суспільстві впродовж років незалежності коливається між позитивним (борці за незалежність) і протилежним (німецькі колаборанти): сама оцінка часто спирається на пропагандистські штампи обох сторін. Питання про офіційне визнання УПА воюючою стороною у Другій світової війні та пов'язане з цим питанням надання ветеранам УПА пільг на державному рівні (декілька західних областей вже прийняли це рішення на своєму рівні), досі залишаються невирішеними. З 2005 року в Україні офіційно святкуються річниці створення УПА (14 жовтня 1942, свято Покрови Пресвятої Богородиці).

Розділи: Суспільство

3 листопада

Інші дати
День ракетних військ і артилерії
Професійне військове свято українських ракетників і артилеристів приурочено дню, в який в роки Великої Вітчизняної Війни, 3-го листопада 1943-го року, при високої щільності артилерії на ділянці прориву оборони противника, була розпочата операція з визволення столиці України - міста Києва. Він відзначається на підставі Указу Президента незалежної України від 31-го жовтня 1997-го року № 1215/97.
Розгорнути
День інженерних військ України
Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України.
Розгорнути
Народився Дмитро Фальківський (Левчук)
(1898, Білорусь – 1934) – український поет, прозаїк, сценарист. Автор окремих збірок поезій «Чабан», «Обрії», «На пожарищі», «Полісся».
Очерет мені був за колиску, в болотах я родився і зріс, я люблю свою хату поліську, я люблю свій зажурений ліс. Що там тропіки, пишні Пампаси, загляніть но у душу до нас, я оддав би за неї одразу і Тібет, і Урал, і Кавказ. (Дмитро Фальківський)
Розгорнути