chrome firefox opera safari iexplorer

Побачило світ унікальне видання «Дива печер лаврських»

15 жовтня 2012 о 18:23

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику вийшла друком колективна монографія, присвячена історії печер Києво-Печерської лаври – «Дива печер лаврських».

Це вже друге, доповнене видання,– розповідає заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Валентина Колпакова.

«Незважаючи на те, що існує величезна кількість літератури як світської, так і духовної, присвяченої Києво-Печерській лаврі, лаврські печери та їхні дива протягом кількох століть так і не стали предметом окремого дослідження. Перша книга, присвячена цій темі, вийшла лише у самому кінці ХХ ст., – говорить пані Колпакова. – До унікального видання «Дива печер лаврських», що побачило світ у 1997 році, увійшли результати останніх на той час досліджень лаврських печер як фахівцями-істориками, так і фахівцями природничих наук, що вивчали печери із залученням новітніх технологій та методик. Ця книга одразу ж стала популярною не лише серед науковців, а й серед пересічних читачів, і сьогодні є бібліографічною рідкістю. Тому, вже у ХХІ ст., було вирішено перевидати книгу, доповнивши її матеріалами нових студій науковців Заповідника».

У роботі використаний досвід лаврських авторів XVII ст., котрим належать перші історичні студії, що були продовжені науковцями Києво-Печерського заповідника. До цього унікального видання увійшли результати новітніх досліджень з історії лаврських печер.

Читачам також пропонується низка літописних, агіографічних сюжетів, оповідей про дива лаврських печер та про мощі святих, тут упокоєних.

Книга розрахована як на науковців, так і на всіх небайдужих до історії української духовної культури. Наклад видання – 1000 примірників.

Презентація унікальної книги відбудеться орієнтовно у кінці жовтня на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

За інформацією прес-служби заповідника

«Рідна країна»

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути