2 жовтня в Житомирі 20 співробітників Науково-дослідного інституту радіосистем оголосили голодування через борги по зарплаті.
Як повідомляє "Житомир.info", держава заборгувала співробітникам інституту більше 2,5 мільйона гривень.
За словами співробітників, з 2005 року держава призупинила фінансування держзамовлень ДП «Науково-дослідний інститут радіосистем», і люди перестали одержувати зарплату.
Працівники інституту підготували звертання до Кабінету міністрів, у якому оголосили про початок голодування.
«Акція протесту спрямована проти свавілля корумпованих чиновників Міноборони й Кабміну, а також проти бездіяльності й безвідповідальності за свої обіцянки президента Віктора Януковича, який обіцяв виплатити заборгованість по зарплаті на всіх держпідприємствах», — повідомили голодуючі.
На останній їхній лист президентові від 6 червня співробітники інституту одержали чергову відписку.
«З тих пір ніяких конкретних дій з боку влади не було. Далі ми терпіти не можемо й оголошуємо голодування з 2 по 5 жовтня», — повідомили голодуючі.
Вони вимагають від Верховної ради й Кабінету міністрів виконати рішення про виключення НДІ радіосистем з переліку підприємств стратегічного призначення й списку підприємств державної власності, які не підлягають приватизації.
«Якщо наші вимоги за 3 дні не будуть задоволені, ми почнемо безстрокове голодування, до якого приєднаються наші родини й колишні співробітники наукового інституту», — заявили співробітники.
«Люди сидять без зарплати, у них немає грошей на лікування, через борг перед Пенсійним фондом нашим співробітникам не зараховують у стаж останні 7 років роботи на підприємстві. З 2007 року проводиться процедура банкрутства, через що суд заборонив нам здійснювати будь-яку господарську діяльність», — повідомив голова профспілки НДІ радіосистем Микола Мозговой.
Він додав, що люди хочуть, щоб інститут передали в комунальну власність.
«Тоді в нас буде можливість знайти інвестора, який допоможе привести будівлюв порядок і відродить діяльність підприємства», — відзначив Мозковий.
Працівники інституту також скаржаться на жахливий стан самої будівлі, у якій усього кілька років тому виготовлялося високотехнологічне устаткування для військової техніки.
«Кілька років тому губернатор Сергій Рижук обіцяв передати інститут у комунальну власність. Але справа з місця не зрушилася. От чекаємо, що він нам сьогодні пообіцяє», — розповів колишній директор НДІ радіосистем Іван Поліщук.
Рижука протестуючі так і не дочекалися, до них приїхав заступник Житомирського губернатора Ярослав Довгих.
Він повідомив, що питання про передачі державного стратегічного об'єкта в комунальну власність не стосується компетенції місцевої влади, але запевнив, що дане питання вже вирішується на рівні Міністерства оборони й Міністерства соцзахисту.