chrome firefox opera safari iexplorer

Стартували зйомки першого українського повнометражного ігрового фільму «Запорозька Січ»

17 жовтня 2012 о 09:47

У Дніпропетровську в вівторок почали знімати нову версію першого українського повнометражного ігрового фільму «Запорозька Січ».

Як повідомили в управлінні культури міської ради, зйомки розпочалися в рамках 8-го Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема», який відкрився цього ж дня.

За даними ініціаторів, дніпропетровських краєзнавців та кіномитців, 100 років тому на Дніпропетровщині оператор-режисер Данило Сахненко зняв перший в історії український повнометражний ігровий фільм «Запорозька Січ», який не зберігся.

Відтак у рамках фестивалю планують здійснити театралізовану реконструкцію зйомок цієї стрічки за даними про неї, що збереглися у статтях відомого режисера Андрія Кордюма.

Як і 100 років тому, до зйомок нової версії фільму залучені жителі села Лоцманська Кам’янка, її так само зніматимуть у місцевих краєвидах. До участі у відтворені батальних сцен запросили активістів козацьких організацій із усієї України, а до зйомок кількох кінооператорів.

У ході роботи планують відзняти близько десятка сцен, серед них – написання запорожцями з легендарним кошовим Іваном Сірком листа турецькому султанові. Будуть тут і погоні на конях, і баталії. Частину сцен знімуть на Хортиці. А на Дніпрі буде відбуватися ціле дійство – недалеко від острова Порохового можна буде побачити справжню козацьку чайку з козаками.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути