chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві показують творчу спадщину української еміграції

23 жовтня 2012 о 18:57

22 жовтня Центральний державний архів зарубіжної україніки відкрив виставку, присвячену творчій спадщині української еміграції.

Архів, крім документів, зберігає друковані видання української діаспори, що складають його бібліотечні фонди. Саме вони і стали основою виставки, повідомляє прес-служба ЦДАЗУ.

На виставці представлено книги та періодичні видання, що висвітлюють творчий доробок української діаспори. Це — твори українською мовою, що надруковані за кордоном, праці авторів-українців, українських установ, організацій та об’єднань, видання про Україну та українців.

Переглянувши експозицію, відвідувачі зможуть ознайомитися з літературною творчістю наших емігрантів, а саме побачити поетичні, прозаїчні та драматургічні твори відомих українських майстрів слова на еміграції. Крім того, цікавими є експоновані спогади та автобіографічні записки відомих діячів української діаспори, а також праці, присвячені визначним постатям вітчизняної історії.

Наступними на виставці представлені роботи з історії України, серед яких є рідкісні видання початку ХХ ст. та роботи, які видавалися тільки на правах рукопису. Також експозиція знайомить з історією української церкви, працями, що висвітлюють життя української еміграції в світі, та періодичними виданнями української діаспори.

Колекція друкованих видань діаспори в ЦДАЗУ налічує більш ніж 10 тис. одиниць зберігання, які є невід’ємною частиною національної історико-культурної спадщини України. Адже архів має значну кількість видань, яким немає аналогів у фондах інших установ.

Виставка територіально розташована у Київському міському будинку учителя (вул. Володимірська, 57) та Державній науковій архівній бібліотеці м. Києва (вул. Солом’янська, 23).

Експозиція у ДНАБ буде доступна для перегляду до 26 жовтня, у Будинку вчителя — 2 листопада.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути