chrome firefox opera safari iexplorer

У Києво-Печерському заповіднику встановлять пам’ятник преподобним Антонію та Феодосію

26 жовтня 2012 о 15:39

На роздоріжжі між Ближніми та Дальніми печерами Києво-Печерської лаври буде встановлений пам’ятник засновникам монастиря – преподобним Антонію та Феодосію Печерським.

Пропозицію щодо композиції й розташування пам’ятника розглядали під час засідання Науково-реставраційної ради Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника під головуванням Генерального директора Любомира Михайлини, яка відбулась 26 жовтня на території музейної установи, повідомляє прес-служба заповідника.

Пам’ятник преподобним Антонію та Феодосію вилитий з бронзи. Його висота складає 5,5м, вага – 3,5т.

Як повідомив автор проекту,відомий український скульптор Олег Пінчук, над виготовленням пам’ятника працювала група художників. Ідея створення належить наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополиту Вишгородському та Чорнобильському Павлу.

«Владика Павел попросив мене зробити ескіз такого пам’ятника, і я з радістю погодився взятись за цей проект, – розповів скульптор. – У своїй роботі ми з колегами керувались порадами духовних отців, а також тими зображеннями засновників Лаври, які дійшли до наших днів. У результаті, фігури Антонія та Феодосія, які сягають 3м у висоту, вийшли витягнутими, що характерно для візантійського мистецтва».

Пропозицій місця для встановлення пам’ятника було кілька. Але представники заповідника та монастиря обрали найоптимальніший варіант.

«Ми перевірили дану земельну ділянку на наявність підземних комунікацій. За результатами обстеження, жодних значущих об’єктів на цьому місці виявлено не було», — зазначив Головний архітектор Заповідника Олександр Романченко.

Однак, за його словами, пам’ятник розташовуватиметься на схилі, а отже, під час його встановлення потрібно буде виконати протизсувні заходи, щоб «композиція стояла міцно і на віки».

Також Головний архітектор запропонуваввисадити на ділянці за пам’ятником вічнозелені рослини, щоб таким чином створити для нього суцільне зелене тло.

Рішення про місце встановлення пам’ятника із урахуванням наданих пропозицій було схвалене членами Науково-реставраційної ради одноголосно. Відповідні матеріали будуть направлені до Міністерства культури України для остаточного затвердження.

Варто зазначити, що автор проекту Олег Пінчук за виконану роботу нагороджений відзнакою Української Православної Церкви – Орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути