chrome firefox opera safari iexplorer

Жоден український виш не потрапив до списку найкращих університетів планети

04 жовтня 2012 о 13:29

В опублікованому рейтингу найкращих ВНЗ планети The Times Higher Education не знайшлося місця українським університетам.

На першому місці в списку опинився Каліфорнійський університет технологій, на другому — Університет Оксфорда.

Варто наголосити, що переважну більшість в першій десятці було віддано американським університетам. Крім Оксфорда, туди потрапили ще два британських ВНЗ — Імперський коледж Лондона та Кембридж.

У першій двадцятці також розмістилися лише навчальні заклади зі США, крім 16-го місця, яке дісталося Швейцарському державному університету технологій в Цюріху.

Якщо говорити про континентальних лідерів, то в Європі абсолютна перевага — за британськими університетами. Замикають десятку тут Федеральна політехнічна школа Лозанни, Каролінський інститут Швеції та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.

Московський державний університет ім. Ломоносова виявився в третій сотні, зайнявши 216-ту позицію. МДУ — єдиний серед російських ВНЗ в цьому рейтингу.

Примітно, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник раніше заявляв, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов до списку найкращих навчальних закладів світу за версією Times, проте незабаром в Times спростували таку інформацію.

Як повідомлялося, згідно з рейтингом світових університетів, складеним британською компанією Quacquarelli Symonds, в 2012 році найкращим ВНЗ планети став Массачусетський технологічний інститут. Слідом за ним розташувався Кембриджський університет, який три роки поспіль посідав у рейтингу перше місце. На третьому рядку опинився Гарвардський університет. У ТОП-5 також увійшли University College London і Оксфордський університет.

Крім того, до списку увійшли три українські ВНЗ — КНУ ім. Т.Шевченка зайняв місце 501-550, а Донецький Національний Університет та Київський політехнічний інститут виявилися в останній сотні вище від загального 601 місця.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...