chrome firefox opera safari iexplorer

Концерт Мирослава Скорика стане фільмом

23 листопада 2012 о 10:21

У концертному залі Львівської обласної філармонії авторський вечір видатного українського композитора Мирослава Скорика за участі скрипальки Богдани Півненко та Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» зібрав аншлаг, пише Високий замок.

Вечір став ще й презентацією нового компакт-диска заслуженої артистки України Богдани Півненко, який продовжує унікальну для України серію аудіопроектів «Антологія сучасної української музики».

«Це – спільний проект із Богданою Півненко, яка випустила чимало дисків музики Станковича, Сильвестрова, — розповідає Мирослав Скорик. — Цей концерт – презентація двох дисків з моєю музикою. Богдана належить до тих подвижників, які пропагують українську музику. Мій авторський концерт презентував різні напрями моєї композиторської творчості. Концерт знімав кінорежисер Олег Павлюченков».

Олег Павлюченков каже: «Торік почали записувати «Антологію української симфонічної музики». Оскільки маємо велику продакшн-студію «Техно-медіа», (котра, до слова, реставрувала старі фільми, зокрема і «Тіні забутих предків», музику до яких написав Мирослав Скорик. — Авт.), вирішили виділити частину коштів для української симфонічної музики. У нас багато композиторів, які і нині пишуть класичну музику, їхні твори виконуються по всьому світу, а в Україні їх майже ніхто не чує. Це буде п’ять фільмів про Скорика, Станковича, Сильвестрова, Зубицького…

Богдана Півненко розповідає: «Цей проект започаткували у 2007 році і випустили уже сім компакт-дисків. Ідея проекту така: у нас є геніальні композитори, які пишуть музичні шедеври, але є не менш талановиті, але менш відомі композитори, які теж варті уваги. Їхня музика виконується лише на фестивалях. Якщо пощастить і твір композитора запишуть на радіо, то буде хоча б запис. Наша ідея – донести до слухача цю музику. Над цим проектом працює також великий подвижник української музики Валерій Матюхін і його ансамбль «Київська камерата». Кожен диск присвячений якомусь композитору. Рада, що нам вдалося здійснити і цей проект – записати концерт Мирослава Скорика. Ми створили і DVD – слайд-шоу з картин мого батька художника Івана Марчука і музики Дмитра Сильвестрова. Буде також слайд-шоу картин мого батька і музика Мирослава Скорика. Родзинкою авторського концерту Мирослава Скорика було те, що звучали його ранні твори – «Карпатський концерт для оркестру», «Симфонієтта», «Концерт №1 для скрипки з оркестром»…».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути