chrome firefox opera safari iexplorer

Львівщина, де 40% пам’яток країни, отримує на культуру вдвічі менше, ніж Донецьк

06 листопада 2012 о 15:59

Фінансування заходів із збереження культурної спадщини з державних субвенцій в Україні відбувається на засадах, закладених ще в радянський час.

Про це сьогодні на засіданні Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації заявив голова комісії з питань культури, мистецтва та історико-культурної спадщини Андрій Салюк.

За його словами, державне фінансування на культуру відбувається у розрахунку на кількість мешканців в області.

Тобто, Львівщина, яка має приблизно 40% усіх пам’яток в Україні, отримує загалом на культуру у два рази менше, порівняно, наприклад, з Донецьком, в якого населення просто в два рази більше, але немає стільки пам’яток культурної спадщини.

«Ми маємо викривлену ситуацію з охороною культурної спадщини, коли справжні пам’ятки реально недофінасовуються», – заявив він.

Також Салюк наголосив, що у сфері фінансування найважливіше, аби воно було системним і стабільним.

«Нехай це фінансування буде в меншому об’ємі, нехай буде, наприклад, щороку 10 млн, але нехай це фінансування буде стабільним. Це дасть можливість управлінцям приймати системні правильні рішення і забезпечувати тяглість виконання робіт», – сказав він.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути