chrome firefox opera safari iexplorer

Необхідно провести термінові громадські слухання про стан музейної справи в Україні

08 листопада 2012 о 12:57

Така ініціатива прозвучала на всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», поінформував Микола Томенко.

На його думку, те, що протягом останніх двох років відбувається у музейній сфері України можна назвати цілеспрямованою політикою руйнування її історичних та культурних скарбів.

За словами Віце-спікера,  з одного боку це руйнування пов’язане зі знищенням професійного та наукового потенціалу тих людей, які сьогодні працюють в музейній сфері України, а з іншого — це відбувається в контексті передачі музеїв і музейних приміщень церкві та іншим організаціям, а також в контексті не дуже дбайливого ставлення до цінних музейних експонатів.

«Доктрина, проголошена владою, спрямована замінити фахових музейників на так званих менеджерів або, як я їх називаю, заробітчан на музеях. Вона призвела до того, що в абсолютній більшості національних заповідників відбуваються або конфлікти, або тотальне скорочення фахових працівників і їх перетворюють на місця для гулянок чиновників та торгівлі», — заявив Микола Томенко.

Водночас Микола Томенко наголосив, що це не лише його точка зору – це точка зору абсолютної більшості авторитетних фахівців в галузі музейної справи, а ініціатива терміново провести громадські слухання з цього питання надходить від стурбованих експертів музейної справи та небайдужої громадськості з метою зупинити  комерціалізацію галузі.

«Складається враження, що багато так званих менеджерів на чолі  українських національних заповідників та музеїв купили собі посади і намагаються оперативно повернути вкладені кошти за їх рахунок», — резюмував Віце-спікер.

За інформацією прес-служби М. Томенка

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...