chrome firefox opera safari iexplorer

Призначено нового директора Національного художнього музею

16 листопада 2012 о 21:10

Міністр культури Михайло Кулиняк сьогодні, 16 листопада, призначив нового директора Національного художнього музею України — Марію Задорожну.

Про це повідомляє прес-служба музею.

Задорожна працювала на посаді заступника генерального директора з розвитку цього музею.

«Призначити директором Задорожну — дуже вдале рішення, — вважає арт-критик Костянтин Дорошенко. – у 2010-му мені довелося з нею працювати під час кураторства українсько-китайського проекту Внутрішнє світло. Її професіоналізм справив на мене велике враження. Не знаю, з яких причин вона потім покинула музей. Але перед цим вона працювала над модернізацією самого музею і його роботи. Вона — не радянський музейник, а сучасний менеджер, який уміє працювати з молодою командою. Розуміє, що таке маркетинг, сучасний музей та сучасний глядач».

Нагадаємо, що 5 квітня з посади директора Національного художнього музею України був звільнений Анатолій Мельник, який раніше заявив, що з Будинку уряду зникли картини відомого українського художника Миколи Глущенка — У риболовецькому колгоспі, Вітрила на морі, Дніпровська далечінь, Село біля річки. Перші дві картини зникли, ще дві, які залишилися висіти в Кабінеті міністрів, працівники музею назвали фальшивкою. Страхова оцінка оригіналів становить 560 тисяч 700 гривень та 600 тисяч 700 гривень, відповідно.

6 квітня Міністерство культури повідомило, що звільнило Мельника з посади гендиректора Національного художнього музею за невиконання музеєм основних планових показників діяльності.

У жовтні співробітники музею виступили з відкритим протестом до міністра Кулиняка проти призначення директором музею Тетяни Миронової, яка виконувала функції тимчасового директора. Працівники НХМУ вважали, що у Миронової немає відповідного досвіду. Також їх обурили звинувачення висловлені в.о. директора колективу.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути