chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні до Києва привезуть чудотворну Почаївську ікону Божої Матері

07 листопада 2012 о 09:00

У середу, 7 листопада, до Десятинної церкви у Києві (вул. Володимирська, 2) прибуде одна з головних святинь Свято-Успенської Почаївської лаври – чудотворна Почаївська ікона Божої Матері.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу церкви.

Урочиста зустріч ікони відбудеться о 16:00. Святий образ перебуватиме у Десятинній церкві до 19 листопада.

Чудотворна Почаївська ікона Богородиці не часто покидає стіни рідної обителі. Безліч прочан з усього світу щороку їдуть до Почаївської лаври у Тернопільську область, щоб з молитвою поклонитися саме цій чудотворній іконі, від якої ось вже більше 400 років відбуваються чудеса.

Вона знаходиться в іконостасі Успенського собору лаври над Царськими вратами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровим камінням кіоті. Лише раз на день під час акафісту ікону спускають на двох стрічках для поклоніння віруючим.

У 1559 році цей образ Божої Матері подарував місцевій поміщиці Ганні Гойській грецький митрополит Неофіт.

Після того, як від цієї ікони отримав зір сліпонароджений брат Ганни Пилип, вона дізналась про чудодійну силу цього образу і в 1597 році передала цю святиню Почаївському монастирю разом зі всіма своїми землями.

Ця ікона писана у візантійському стилі на невеликій липовій дошці (її розміри 30×23 см). На ній представлено поясне зображення Богородиці, що ніжно прихилила свій лик до Немовля Христа, якого тримає на правій руці. У іншій руці Вона тримає плат, яким прикриває ніжки благословляючого Богонемовля. На полях ікони є невеликі зображення святих: пророка Іллі, мученика Міни, первомученика Стефана, преподобного Авраамія, великомучениць Катерини, Парасковії та святої Ірини. У 1869 році ікону прикрасили золотою ризою, посипаною дорогоцінним камінням, і вставили у зіркоподібний кіот, промені якого виложені перлами і смарагдами.

Почаївська ікона Божої Матері вже перебувала у Десятинній церкві у січні цього року. Багато віруючих тоді отримало сцілення від ікони, навіть прозрів сліпий 13-річний хлопчик.

За багатьма проханнямі прочан, 7 листопада святий образ знову привезуть у Київ.

Кожного дня о 09:00, 13:00 та 18:00 у Десятинній церкві буде звершуватися акафіст Почаївській іконі Божої Матері, а у інший час відбуватимуться молебни на замовлення. Святиня пробуде у храмі до 19 листопада.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути