chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві знищили ще один пам’ятник?

27 листопада 2012 о 15:35

В неділю, 25 листопада 2012 року, з Поштової площі зник пам’ятник «Першому київському трамваю», що був встановлений на місці, звідки він пішов Володимирським узвозом у свій перший рейс.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Як завжди, у вихідний день невідомо куди зник черговий пам’ятник в центрі Києва. Так своєрідно київська влада відзначила 120-річчя київського електричного трамвая, який в 1892 році вперше в історії Російської імперії почав курсувати саме в Києві»,- іронізує О. Бригинець.

О. Бригинець звернувся до О. Попова з проханням надати інформацію, на підставі чого в центрі Києва знесли пам’ятник «Першому київському трамваю» та чи планують його повертати на місце колишнього Олександрівського узвозу (нині Володимирський узвіз).

«З моменту початку реконструкції Поштової площі вже встигли розібрати, а потім заднім числом списати міст через Набережне шосе, демонтувати Пам’ятник загиблим морякам Дніпровської флотилії, через будівельні роботи почав руйнуватися Поштовий будиночок, а тепер зник пам’ятник «Першому київському трамваю». Все це говорить про те, що влада або не знає, що буде відбуватися на Поштовій площі вже завтра, або приховує це»,- заявив О. Бригинець.

Тому О. Бригинець вимагає від О. Попова обнародувати проект реконструкції Поштової площі, оскільки на ній постійно трапляються непередбачені скандали. Крім того, депутат звернувся до київської міліції з проханням встановити місце знаходження даного пам’ятника.

«Мене цікавить, якщо йдеться про демонтаж пам’ятника трамваю, як це було з пам’ятником морякам, то чи були відповідні дозволи на його знесення. Або ж це зробили, як прийнято в КМДА, без дозволів, а згодом заднім числом прийматимуть рішення про його демонтаж», — наголосив у зверненні О. Бригинець.

Пам′ятник першому трамваю було встановлено в 1992 році, на честь 100-річчя київського трамвая. Скульптором виступив Ю.О. Кисельов, а архітектором В.М. Собцов.

1 січня

Інші дати
Всесвітній день пам’яті жертв ДТП
Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/60/5 Генеральної Асамблеї ООН 26 жовтня 2005 року, який щорічно відзначається в третю неділю листопада
Розгорнути
День вишиванки
Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Розгорнути
Василь Ігнатенко
1961 – ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини з охорони м. Прип’ять. Герой України.  
Розгорнути
Новий рік
В цей день православна церква відзначає святого Иллю Муромця, героя багатьох народних билин, мощі якого знаходяться у катакомбах Києво-Печерської лавры. Илля Муромець жив у 12 столітті.
З Новим роком, браття милі, В новім щастю, в новій силі Радісно вітаю вас І бажаю, щоб в здоров”ю, В мирі, з братньою любов”ю, Відтепер ішов нам час. Щирій праці Бог поможе! Дай вам Боже все, що гоже! (Іван Франко)
Розгорнути
Народився Степан Бандера
(1909, с. Старий Угринів Івано-Франківська область – 1959) - український політичний діяч, ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття.
Розгорнути
Народився Віктор Афанасьєв
(1917, м. Актюбінськ, Казахстан – 1987) – український режиссер, засновник єдиних в Україні Музею театральных ляльок та Вищої професійної школи акторів і режисерів театру ляльок. Першим переніс на лялькову сцену вистави для дорослих («Чортовий млин», «Вертеп», "12 стільців", "Запорожець за Дунаєм"). З 1997 р. ім'я Афанасьєва носить Харківський державний академічний театр ляльок
Розгорнути