chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві знищили ще один пам’ятник?

27 листопада 2012 о 15:35

В неділю, 25 листопада 2012 року, з Поштової площі зник пам’ятник «Першому київському трамваю», що був встановлений на місці, звідки він пішов Володимирським узвозом у свій перший рейс.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Як завжди, у вихідний день невідомо куди зник черговий пам’ятник в центрі Києва. Так своєрідно київська влада відзначила 120-річчя київського електричного трамвая, який в 1892 році вперше в історії Російської імперії почав курсувати саме в Києві»,- іронізує О. Бригинець.

О. Бригинець звернувся до О. Попова з проханням надати інформацію, на підставі чого в центрі Києва знесли пам’ятник «Першому київському трамваю» та чи планують його повертати на місце колишнього Олександрівського узвозу (нині Володимирський узвіз).

«З моменту початку реконструкції Поштової площі вже встигли розібрати, а потім заднім числом списати міст через Набережне шосе, демонтувати Пам’ятник загиблим морякам Дніпровської флотилії, через будівельні роботи почав руйнуватися Поштовий будиночок, а тепер зник пам’ятник «Першому київському трамваю». Все це говорить про те, що влада або не знає, що буде відбуватися на Поштовій площі вже завтра, або приховує це»,- заявив О. Бригинець.

Тому О. Бригинець вимагає від О. Попова обнародувати проект реконструкції Поштової площі, оскільки на ній постійно трапляються непередбачені скандали. Крім того, депутат звернувся до київської міліції з проханням встановити місце знаходження даного пам’ятника.

«Мене цікавить, якщо йдеться про демонтаж пам’ятника трамваю, як це було з пам’ятником морякам, то чи були відповідні дозволи на його знесення. Або ж це зробили, як прийнято в КМДА, без дозволів, а згодом заднім числом прийматимуть рішення про його демонтаж», — наголосив у зверненні О. Бригинець.

Пам′ятник першому трамваю було встановлено в 1992 році, на честь 100-річчя київського трамвая. Скульптором виступив Ю.О. Кисельов, а архітектором В.М. Собцов.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...