chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — у четвірці країн, які відступають від свободи слова

13 листопада 2012 о 17:09

Білорусь, Угорщина, Туреччина та Україна показують небезпечні приклади відступу від тем свободи ЗМІ у Європі.

Про це йдеться у заяві Міжнародного Інституту Преси (МІП), повідомляється на сайті Інституту масової інформації.

Зокрема, ці країни увійшли до «Європейського списку особливої уваги» («Europe Watch List»). Чотири країни є «країнами зосередження уваги» у цьому списку та розміщені на сайті МІП, який буде висвітлювати події по всьому континенту, що впливають на свободу медіа.

Список є поєднанням звітів від МІП, який захищає свободу преси в усьому світі, та їхнього партнера – Медіа-організації Південно-Східної Європи (SEEMO), яка опікується питаннями свободи преси у країнах Південно-Східної Європи.

Як зазначається у повідомленні, останні роки увага до моніторингів свободи преси була націлена на ті частини світу, де спостерігаються загрозливі прояви цензури і де журналістів регулярно ув'язнюють, нападають і вбивають. Проте і у Європі, де багато країн вже давно розглядаються як бастіони свободи висловлювання, побачили відступ у питаннях свободи ЗМІ.

У МІП наголосили, що ці чотири країни обрано не обов'язково тому, що вони найгірші чи є єдиними правопорушниками, а тому, що кожна з них показує символічні елементи зростаючої загрози свободі ЗМІ в Європі.

У зв`язку з цим у МІП наголосили, що в Україні спостерігалися як порушення свободи ЗМІ на шляху до парламентських виборів 28 жовтня 2012, так і розгляд парламентом пропозиції про повернення кримінальної відповідальності за наклеп. І хоча ці пропозиції були відкладені в минулому місяці, але спостерігачі побоюються, що тепер все може повернутися.

Незважаючи на покращення ситуації після Помаранчевої революції 2004 року, свобода ЗМІ в Україні зменшилась з обранням Президентом Віктора Януковича у 2010 році, плюс зросли економічний тиск на ЗМІ та переслідування незалежних засобів масової, підкреслюється у повідомленні.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути