chrome firefox opera safari iexplorer

Київ посів 34 сходинку серед найблагополучніших міст світу

04 грудня 2012 о 14:12
Найбільш благополучними містами світу є Відень, Нью-Йорк, Торонто. Київ у цьому рейтингу на 34 місці.

Такими є дані рейтингу міст світу, який складається в рамках Програма ООН по населеним пунктам.

В основу доповіді «Добробут міст світу 2012/13», були закладені не тільки економічні показники розвитку міст, але й інші життєво важливі аспекти, такі як якість життя, належна інфраструктура, соціальна справедливість й екологічна ситуація.

За цими показниками найбільш благополучними містами світу є Відень, Нью-Йорк, Торонто, Лондон, Стокгольм, Гельсінкі, Дублін, Осло і Париж.

Замикає першу десятку Токіо.

Москва в цьому списку на 25-му місці між Сеулом і бразильським містом Сан-Паулу.

Київ – після Бангкока – на 34 місці, а Єреван – на 36-му перед Пекіном, який фігурує на 37-му місці в індексі благополуччя.

Автори доповіді відзначають, що використовували новий інструмент виміру індексу процвітання міста, приділяючи особливу увагу важливості розширення суспільних благ і консолідації прав усіх членів громад.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути