chrome firefox opera safari iexplorer

На Дніпропетровщині хочуть реконструювати Кодацьку фортецю

04 грудня 2012 о 08:53

На Дніпропетровщині реконструюють споруди Кодацької фортеці, збудованої поляками, яка у XVII столітті була опорним пунктом запорозького козацтва.

Про це повідомив голова обласної ради Євген Удод на засіданні Ради отаманів України у Дніпропетровську, де зібрались лідери понад 30 всеукраїнських та міжнародних козацьких організацій, інформує Радіо Свобода. 

За його словами, цей масштабний проект розробили, щоб «не тільки зберегти історію, а зробити її цікавою і важливою для прийдешніх поколінь».

За розрахунками обласної влади, проект має підтримати польська сторона.

Нещодавно у Дніпропетровську генеральний консул Польщі у Харкові Ян Ґранат заявляв, що розглядає таку реконструкцію як можливість розвивати туризм.

Орієнтовна вартість проекту не розголошується.

Мова про реконструкцію старовинної Кодацької фортеці на Дніпропетровщині йде вже кілька років. Поки у Старих Кодаках, на місці зруйнованої Кодацької фортеці, просто неба проводять козацькі фестивалі та інші заходи.

Кодацька фортеця, або Кодак – фортеця на правому березі Дніпра, за 10 кілометрів від Дніпропетровська, збудована польським урядом у липні 1635 року, щоб ізолювати Запоріжжя і Дон від України і перешкодити втечі селян на Запорозьку Січ, була зруйнована козаками під проводом Богдана Хмельницького.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути