chrome firefox opera safari iexplorer

В Італії презентували книги про Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

10 грудня 2012 о 11:50

У Римі 8 грудня в Соборі Святої Софії та 9 грудня в Українській парафії Свв. Сергія і Вакха презентували книги-альбоми «Собор Святої Софії в Римі» та «Патріярх Йосиф Сліпий і Мистецтво». 

Нагадаємо, 13–14 жовтня цього року відбулася Всенародна проща українців до Риму та благословення і відкриття відновленого Собору святої Софії. З нагоди цієї урочистої події у видавництві «Оранта Арт Бук» у Києві вийшли друком дві багатоілюстровані книги за авторською редакцією професора Олега Сидора: «Собор Святої Софії в Римі» та «Патріярх Йосиф Сліпий і Мистецтво».

Книга-альбом «Собор Святої Софії в Римі» зібрала у собі перелік кольорових репродукцій-мозаїк, історії будівництва та оздоблення храму, його мистецький образ, панорами, фото архітектурно-мистецького ансамблю собору.

Книга «Патріярх Йосиф Сліпий і Мистецтво» висвітлює важливу роль Патріарха Йосифа Сліпого в українському культурно-мистецькому житті у Львові та Римі, містить зібрання двох важливих мистецьких колекцій, історичні хроніки та фото з життя патріарха, додатки з листування, великі репродукції ікон, іконостасів, каплиць тощо, пише РІСУ.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути