chrome firefox opera safari iexplorer

День Києва пропонують святкувати на два місяці пізніше

25 січня 2013 о 14:50

Керівник прес-служби Української православної церкви Василь Анісімов пропонує перенести святкування Дня міста Києва з останніх вихідних травня на 28 липня, коли відзначається День Хрещення Русі, передаєт УНІАН.

Про це він повідомив, коментуючи указ Президента України про святкування 1025-річчя Хрещення Русі на державному рівні.

«День міста Києва треба приурочити не до травневого цвітіння каштанів, а до Дня Хрещення Русі. Для Києва День Хрещення став головною подією в його півторатисячолітній історії», — упевнений Анісімов.

За його словами, необхідно відновлювати православні святині, відроджувати Київ як центр православного паломництва, яким він був раніше.

«Є багато красивих міст, але Київ неповторний завдяки своїй історії і цю неповторність треба зробити доступною. Для цього потрібна державна програма», — вважає В.Анісімов.

Він зазначив, що цього року урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі відрізнятимуться масштабністю.

«День Хрещення Русі — це день народження Російської православної церкви. Сьогодні це свято державне, міжнародне, загальноцерковне. Святкування пройдуть на всіх континентах, у 70 країнах — там, де є парафії та єпархії народженої в Києві Російської православної церкви. Центром торжеств, звичайно, буде Київ», — відзначив Анісімов.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути