chrome firefox opera safari iexplorer

Московський патріархат «благословив» скасування будівництва на місці Десятинної

15 січня 2013 о 14:51

Глава УПЦ МП митрополит Сабодан «благословив» скасування будівництва на місці фундаменту Десятинної церкви, повідомив головний архітектор Києва Сергій Целовальник в інтерв'ю газеті Хрещатик.

«Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, у якого я мав честь бути на аудієнції, благословив не будувати храм саме на цьому місці», — заявив він.

Він ще раз нагадав, що особисто виступає проти будівництва, бо «ми не маємо права втрачати те, що було збережено протягом століть».

«Щоб їх музеєфікувати і зберегти, досить побудувати легкі і надійні конструкції. Ініціатори ж будівництва храму-новосправи пропонують створити над залишками фундаментів простір нібито музею, де можна оглядати оригінальні археологічні артефакти, а над ним звести нову будівлю і назвати її Десятинною церквою, якої, до речі, з 996 року ніхто не бачив: ні креслень, ні малюнків храму або його руїн, на жаль, історія не зберегла», — додав архітектор.

Також він зауважив, що якщо будувати нову будівлю, то доведеться створювати 54 пальових кущі, які повністю знищать старовинний фундамент.

Як повідомлялося 30 листопада, голова КМДА Олександр Попов заявив, що не дозволить проводити будівництво на фундаменті Десятинної церкви.

Нагадаємо, що 22 листопада член Містобудівної ради Києва при МУ містобудування та архітектури Олександр Бригинець заявив, що влада Києва готує забудову Старокиївської гори на місці фундаменту Десятинної церкви, бо проект будівництва лежить на столі у головного архітектора міста.

Як відомо, Українська православна церква (Московський патріархат) домагається відновлення Десятинної церкви на залишках її фундаменту. Проти цього виступають археологи і архітектори.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...