chrome firefox opera safari iexplorer

У новій Конституції Крим спробує «відірватися» від України

21 січня 2013 о 09:14

Спікер кримського парламенту запропонував Конституційній Асамблеї з підготовки нової редакції Основного Закону внести зміни в X розділ Конституції України щодо автономії і в XI розділ, який торкається питань місцевого самоврядування.

Про це в ході урочистих зборів, присвячених Дню Автономної Республіки Крим і Дню прапора АР Крим, заявив глава парламенту АРК Володимир Константинов, повідомляють Коментарі.

За його словами, наразі планова повсякденна робота Конституційної Асамблеї з підготовки нової редакції Основного Закону країни.

«Я також запропонував наше колективне бачення змін до X розділу Конституції України, що стосується автономії, і XI розділу, що торкається питань місцевого самоврядування. Сьогодні потрібно захистити місцеве самоврядування від тиску бюрократії, олігархії, зупинити комерціалізацію охорони здоров´я та освіти», — підкреслив глава парламенту АРК.

У свою чергу, члени КА запропонували парламенту АРК підготувати конкретні пропозиції з модернізації Основного Закону країни в частині, що стосується повноважень автономії.

«Нами повинні бути вироблені пропозиції щодо внесення змін до Конституції України, що стосуються, перш за все, надання Верховній Раді автономії права законодавчої ініціативи в парламенті країни; надання права власності на майно, що належить Криму; врегулювання правових основ делегування автономії окремих державних повноважень, що дозволить скоротити витрати і спростити бюрократичні процедури, усунути дублювання діяльності відомств і в цілому підвищити ефективність держуправління», — зазначив Константинов.

«Автономія пережила війну суверенітетів з центральною владою. Вона уникла силового протистояння. У цьому її заслуга не тільки перед кримським співтовариством, народом України, але й Чорноморським регіоном», — зазначив спікер кримського парламенту, говорячи про проголошення автономії Криму в 1991 році.

Як повідомлялося, 6 листопада Верховна Рада прийняла в цілому закон про всеукраїнський референдум, 27 листопада Президент України Віктор Янукович підписав даний документ.

Як заявив перший президент України, глава КА Леонід Кравчук, наступне засідання Конституційної Асамблеї пройде наприкінці лютого — на початку березня і стосуватиметься судової реформи.

«Будемо розглядати проект документів про судову реформу, будемо планувати розгляд і концептуально розглянемо питання про реформування місцевого самоврядування. Також, очевидно, ми в першому варіанті приймемо загальну концепцію змін до Конституції», — зазначив Кравчук.

Конституційна Асамблея — спеціальний допоміжний орган при президентові України. У задачі КА входить підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції України, організація громадського, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами такого обговорення. Потім асамблея надає доопрацьований текст змін до Конституції Президентові України, який вносить його на розгляд Верховної Ради.

Асамблея утворена у складі 94 осіб, основну частину КА складають вчені, фахівці у правовій та юридичній сферах, судді Конституційного суду, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути