chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі встановили найбільший в Україні та унікальний за композицією вертеп

05 січня 2013 о 09:44

Тернопільська громада храму св. Апостола Петра УГКЦ вже 18 років поспіль встановлює гігантський Різдвяний вертеп. Він вважається найбільшим в Україні: його ширина сягає 27-ми, а висота 17 метрів, пише “20 хвилин“. У храмі можна побачити ціле селище із хатками, людьми, різними птахами і звірятами.

Цьогорічною новинкою є рухомі фігури святих Володимира, Ольги, Митрополита Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого. Вони крутяться навколо Ісуса і віддають йому поклін. Кожного року шопка в храмі Святого Петра відрізняється від попередньої, оскільки монтують її без жодних планів та схем.

«Щоб спорудити Різдвяну шопку треба щонайменше 4-5 днів, – розповідає отець Юстиніан. – Вона, як дитина, колись була маленькою, але з кожним роком стає більшою і кращою. Ми намагаємось якомога більше відтворити атмосферу Різдва і вдосконалюємся з кожним роком».

Найважливішою у шопці є центральна частина. Це ясла із новонародженим Божим Дитям, Марією і Йосипом. Над ними натягнуте пано, розмальоване під зоряне небо, яке сягає майже купола церкви. Навколо святі царі і ченці, які ідуть поклонитися маленькому Ісусові. Їхні фігури мають розмір дорослої людини. Нижня частина композиції встелена справжнім мохом, а гори зроблені із паперу і тканини.

«Загалом, навколо новонародженого дитяти згуртований світ людський, рослинний і тваринний,- додає отець Юстиніан. – Все крутиться навколо нього і має свою точку відліку».

Окрім того, у вертепі є безліч рухомих елементів, які оживляють Різдвяну композицію. Віл та віслюк кивають головами, янголи рубають колоду, крутиться карусель, їздить потяг та канатна дорога. Також у шопці є опудала борсуків, оленів, білок і їжаків. А в майбутньому, працівники храму планують запустити у ставочок рибок.

Також важливим елементом Різдвяної шопки є українська родина. У центрі церкви хатина із образом і рушниками на стінах, а на столі макітра із кутею. До ляльок у вишиванках можна підійти зблизька і добре їх роздивитися.

До церкви приходять багато тернополян з маленькими дітьми, яких відірвати від побаченого дуже важко. Найбільше вони звертають увагу на рухомі каруселі, звірят і ангеликів, а також хочуть до них торкнутися.

«Ми часто відвідуємо церкву, – говорить тернополянка Ірина Чубата. – Моїй донечці дуже подобається, бо тут надзвичайна атмосфера. Сюди можна прийти в будь- який день, подивитися на шопку і просто помолитися».

Різдвяна шопка в церкві апостола Петра стоятиме до Стрітення – 15 лютого. Оглянути її можуть усі бажаючі.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути