chrome firefox opera safari iexplorer

Українці через комп'ютерний синдром втрачають зір

08 січня 2013 о 09:40

Гострий зір українців втрачається через постійну роботу за комп'ютером на роботі і вдома.

Як йдеться в сюжеті ТСН, від постійного пересихання очей перед монітором мешканці України хворіють на так званий комп'ютерний синдром. Щоб його набути, достатньо проводити понад дві години на день за робочим комп'ютером чи за домашнім.

Сухість, свербіж та почервоніння очей – перші симптоми синдрому. А далі — погіршення зору.

«В мене постійно червоніють очі, починаючи з обіду і до кінця дня вони можуть бути такі, як у вампіра», каже графічний дизайнер Олексій, який просиджує за комп'ютером щонайменше 8 годин на день.

Лікарі дослідили, що перед монітором користувачі кліпають очима у 12 разів менше, аніж потрібно. Тому й виникає сухість ока, яка переростає у синдром.

Таким як Олексій рятуватися доведеться штучними сльозами. А від перевтоми м'язів втрачається і гострота зору.

За світовою статистикою, комп'ютерний синдром мають 80% користувачів ПК. Нині його зарахували до хвороб.

Аби запобігти його виникненню лікарі радять робити 5-хвилинну перерву хоча б щогодини та закривати очі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути