chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко вимагатиме на засіданні РНБО розглянути питання інформаційної безпеки України

21 лютого 2013 о 17:43

Повинна бути державна стратегія не лише збереження, а і розвитку національного радіо в Україні у трьох форматах: УР-1, каналу «Промiнь» та УР-3 (радіо «Культура»).

Про це Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко наголосив сьогодні під час круглого столу, організованому Комітетом, на тему «Стан, проблеми та перспективи розвитку радіомовлення в Україні».

За його словами, на сьогодні складається враження, що, свідомо чи ні, відбувається системне знищення поодинокого ресурсу пропагування української історії, культури і традиції. Про це свідчить і той факт, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в минулому році не видала Національній радіокомпанії жодної ліцензії на FM-мовлення у великих містах, а 9 обласних радіокомпаній досі не мають FM-діапазону.

«Подібну позицію займає і держава загалом у частині фінансування Національної радіокомпанії на 2013 рік. Фактично, це – «фінансування виживання» або підготовка до банкрутства. Саме ця обставина призвела до вимкнення на кілька днів на початку лютого майже третини мовлення Національної радіокомпанії України», – зазначив Микола Томенко.

Він зауважив, що спільними зусиллями профільного Комітету, громадськості та фахівців вдалося повернути мовлення українського радіо, але проблема залишається невирішеною. «Тому нам потрібно вимагати при перегляді Держбюджету збільшення фінансування Національної радіокомпанії України, а також ставити питання щодо необхідності розширення її мовлення в FM-діапазоні», – зазначив Голова Комітету.

Він повідомив, що вимагатиме від Президента на засіданні РНБО найближчим часом розглянути питання інформаційної безпеки України і, зокрема, щодо розвитку мовлення і належного фінансування Національної радіокомпанії.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі