chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться карта забруднень міста

13 лютого 2013 о 15:49

У Києві з'явиться карта забруднень міста, за допомогою якої кияни зможуть відстежувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі, повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.

"На засіданні екологічної комісії ми затвердили перелік природоохоронних заходів, які будуть реалізовані у поточному році. Зокрема, ми звертаємо увагу на проведення заходів, пов'язаних зі зменшенням викидів у повітря та протидією кліматичним змінам. Адже зараз викиди шкідливих речовин у повітря столиці щорічно збільшуються на 6%, а викиди вуглекислого газу (СО2) — на 7% ", — зазначив Москаль.

Депутат наголосив, що найбільшим забруднювачем повітря у столиці є автомобільний транспорт, тому цього року в місті буде проведене обстеження автомагістралей для встановлення газоаналізаторів автотрас.

Москаль зауважив, що реалізація заходів, спрямованих на зменшення викидів вуглекислого газу, сприятиме виконанню Києвом узятих на себе зобов'язань відповідно до Угоди мерів щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20%.

«Усі дані моніторингу ми будемо наносити на спеціальну карту забруднень міста. І кожен киянин зможе відслідковувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі. Як це допоможе людям? Як мінімум, переглянувши цю карту, людина зможе обрати найбільш безпечну територію з точки зору екології для прогулянки з дітьми», — зазначив голова комісії Київради з питань екологічної політики.

Крім того, за інформацією Москаля, у поточному році буде проведено моніторинг рівня забруднення ґрунту, ґрунтових вод, приземного шару повітря, споруд, залишків обладнання та рослинності на території ВАТ Радикал, а також розроблена Київська міська стратегія запобігання та адаптації до кліматичних змін.

За його словами, відповідні заходи будуть реалізовані за рахунок коштів міського природоохоронного фонду.

Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути