chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться карта забруднень міста

13 лютого 2013 о 15:49

У Києві з'явиться карта забруднень міста, за допомогою якої кияни зможуть відстежувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі, повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.

"На засіданні екологічної комісії ми затвердили перелік природоохоронних заходів, які будуть реалізовані у поточному році. Зокрема, ми звертаємо увагу на проведення заходів, пов'язаних зі зменшенням викидів у повітря та протидією кліматичним змінам. Адже зараз викиди шкідливих речовин у повітря столиці щорічно збільшуються на 6%, а викиди вуглекислого газу (СО2) — на 7% ", — зазначив Москаль.

Депутат наголосив, що найбільшим забруднювачем повітря у столиці є автомобільний транспорт, тому цього року в місті буде проведене обстеження автомагістралей для встановлення газоаналізаторів автотрас.

Москаль зауважив, що реалізація заходів, спрямованих на зменшення викидів вуглекислого газу, сприятиме виконанню Києвом узятих на себе зобов'язань відповідно до Угоди мерів щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20%.

«Усі дані моніторингу ми будемо наносити на спеціальну карту забруднень міста. І кожен киянин зможе відслідковувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі. Як це допоможе людям? Як мінімум, переглянувши цю карту, людина зможе обрати найбільш безпечну територію з точки зору екології для прогулянки з дітьми», — зазначив голова комісії Київради з питань екологічної політики.

Крім того, за інформацією Москаля, у поточному році буде проведено моніторинг рівня забруднення ґрунту, ґрунтових вод, приземного шару повітря, споруд, залишків обладнання та рослинності на території ВАТ Радикал, а також розроблена Київська міська стратегія запобігання та адаптації до кліматичних змін.

За його словами, відповідні заходи будуть реалізовані за рахунок коштів міського природоохоронного фонду.

Розділи: Довкілля

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути