chrome firefox opera safari iexplorer

У столичній підземці з’явилась соціальна реклама проти гомофобії

08 лютого 2013 о 14:40
З 6 лютого у Києві з’явилась соціальна реклама «Сідай п’ять». У ній згадуються знаменитості, чия нетрадиційна сексуальна орієнтація є всім відомою. Серед них, зокрема, – письменник Оскар Вайльд, режисер Франсуа Озон.

Соціальна реклама має на меті окрім іншого збір підписів на сайті Stop Hate проти гомофобного законопроекту №8711, який передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму.

«Коли був прийнятий у першому читанні законопроект №8711, ми зрозуміли, що загалом люди дуже мало знають про нього. І тому виникла ідея розповісти, про що саме цей законопроект. Що він цезурний, обмежує свободу слова в Україні. Ми обрали саме цей меседж, який дає широкому загалу відчути, як цей законопроект вплине на їхнє життя», — розповіла в коментарі «Українській правді. Життя» директор громадської організації «Інсайт» Олена Шевченко.

Саме її організація є автором кампанії «Сідай п’ять». Ідея, креатив та дизайн реклами були розроблені «Інсайтом», друк і розміщення постерів у метро здійснені за донорські кошти.

На зауваження, що переважній більшості населення повідомлення «Дивишся фільми Франсуа Озона? Сідай п’ять» не зрозумілий, Олена Шевченко розповіла: "Ідея полягала в тому, що треба зробити якийсь візуалізований меседж, який приверне увагу людей. Ця реклама дуже помітна і люди звертають на неї увагу. Ми це бачимо по кількості переходів на наш сайт".

За словами Олени Шевченко, у зйомках для цієї реклами взяли участь як гомосексуальні українці, так і гетеросексуальні.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону №8711, який передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму.

За відповідне рішення проголосувало 289 карток депутатів з 347 зареєстрованих.

Згідно даного закону, забороняється практично будь-яка публікація про ЛГБТ-спільноти.

Один із авторів закону Євген Царьков раніше виступав із заявами про те, що він виступає за прагнення повернути до Кримінального кодексу сталінську статтю за одностатевий чоловічий секс.

Як відомо, міжнародні організації Human Rights Watch та Amnesty International закликали Верховну Раду відхилити законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути