chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні забороняють 90% мирних зібрань

19 лютого 2013 о 12:34

За два останні роки в Україні були заборонені судами 90% мирних зібрань. Таку статистику наводять у Центрі політико-правових реформ.

«Відколи центр проводить дослідження, інтенсивність заборон мирних зібрань зросла в 3,5 разу», — розповів спеціаліст центру Максим Середа.

Як відомо, право на мирні зібрання, як і можливість заборони їх судом, в Україні регулюється лише 39 статтею Конституції.

Втім, зазначають в організації, у головному документі країни не враховані деякі деталі, які спричиняють обмеження свободи громадян.

До слова, відповідно до Конституції, громадяни мають право на мирні зібрання без зброї, про проведення яких повинні завчасно попереджати органи виконавчої влади.

Своєю чергою, суд має право заборонити протест, якщо визначить, що він шкодить інтересам національної безпеки та громадського порядку.

Втім, в які саме строки громадяни повинні повідомляти про акцію протесту — досі не визначено.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути