chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін затвердив зразок майбутнього біометричного паспорта

26 березня 2013 о 10:51

Бланк оновленого закордонного паспорта матиме вигляд зшитої нитками обрізаної книжечки розміром 88×125 мм, що містить безконтактний електронний носій і складається з обкладинки, 32 паперових сторінок та сторінки даних, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу і зшитої між лівим форзацем і першою паперовою сторінкою паспорта, пише Україна молода.

У правій нижній частині обкладинки паспорта для виїзду за кордон вживлений безконтактний електронний носій — чіп, на який вноситиметься інформація, вписана на паспортах старого зразка: інформація про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів, оцифровані відбитки пальців рук, оцифроване фото особи, оцифрований підпис власника паспорта.

Водночас бланк паспорта громадянина України (так називатимуть внутрішній паспорт) матиме вигляд багатошарової пластикової картки розміром 54×85,6 (± 0,75) мм. З обох боків на нiй способом офсетного друку будуть нанесені фонові графічні малюнки, інформація про особу та реквізити паспорта. У внутрішній паспорт також вживлять безконтактний електронний носій, на якому фіксуватимуть ідентичні до інформації закордонного паспорта дані.

Українці називають такі нововведення доцільними, однак украй незадоволені процедурою їх реалізації.

«Зрозуміло, що користуватися такими паспортами буде набагато зручніше, це більше відповідає прогресивним технологіям сучасності. Ідея введення таких паспортів є основною вимогою Європейського Союзу для подальшого відкриття безвізового режиму з країнами ЄС. Біометрія давно поширена в прогресивних європейських державах, — зазначає у коментарі «УМ» Юрій Сиротько, який регулярно виїжджає за кордон. — Проблема полягає лише в тому, що процедуру виготовлення таких паспортів монопольно координуватиме скандальний приватний консорціум «ЄДАПС». Раніше цим питанням повинна була опікуватися державна компанія «Україна», що було б логічніше: податки та вся інформація про особу йшла б до державної скарбниці та реєстрів. Адже, окрім того, що приватному концерну тепер світять надприбутки, його керівництво ще й володітиме всією інформацією про українців».

Зауважимо, документи, видані до набрання чинності постанови Кабміну щодо введення нових зразків паспортів, будуть чинними протягом строку, на який їх було видано. Проте новi зразки паспортiв з’являться в Українi не цiєї весни, як було обiцяно, а наприкiнцi наступного року.

Розділи: Суспільство

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути