chrome firefox opera safari iexplorer

Українські біатлоністки здобули срібні медалі в естафетній гонці

11 березня 2013 о 00:45

Чудову естафету видали українські дівчата на завершення етапу Кубку світу у межах передолімпійського тижня у Сочі.

Як пише сайт Федерації біатлону України, уже на першому етапі виділилася шістка претенденток на подіум. Юлія Джима відмінно провела свій етап і передала естафету четвертою з 20-секундним відставанням від Андреа Хенкель.

Заминка сталася лише при передачі естафети, коли Юля промахнулася повз Олену Підгрушну. Добре, що капітан команди загальмувала на виході з коридору й уникла дискваліфікації команди, дочекавшись, поки Джима повернеться назад.

Заміна у нашої збірної зіграла на всі сто. Перед стартом гонки тренери визначили, що стан Олени Підгрушної на даний момент кращий, ніж у Віти Семеренко, і кинули у бій капітана. Й Олена віддала всі сили, провівши хороший етап. Вона не змогла дістати лише чешку Габріелу Соукалову, але всіх інших суперниць залишила позаду.

Третій етап став тріумфом України, і автором цього тріумфу стала Валя Семеренко. На стрільбищі до цього моменту піднявся легкий вітерець, і це стало непереборною перешкодою для декількох спортсменок. А Валі Семеренко вдалося уникнути штрафних кіл, обмежившись сумарно трьома додатковими патронами. На фінішному колі вона не дозволила наздогнати себе Міріам Гьосснер і Вероніці Новаковській, передавши естафету першою.

Останній етап викликав, напевно, найбільше хвилювань в українських уболівальників — як проявить себе дебютантка Марія Панфілова. Але відповідь вийшла більш ніж переконливою. Після стрільби лежачи Панфілова пішла лідером, причому за рахунок ідеальної точності не дозволила навіть скоротити відставання.

До стійки суперниці трохи наблизилися, і навіть призове місце виглядало зовсім не гарантованим. Але Марія впоралася, і лише Далмайер зуміла пройти рубіж без промаху, а от українці довелося використовувати один зайвий постріл.

На останнє коло Панфілова вийшла лідером, поруч з нею німкеня. На фінішний кілометр у юної німкені залишилося трохи більше сил, і на одному з підйомів вона скинула Панфілову. Але ось Туру Бергер Марія не підпустила.

Кубок світу з біатлону

Етап у Сочі, Росія

Естафета

Жінки

1. Німеччина — 1:09:27.1 (1+7)
2. Україна — +11.9 (0+6)
3. Норвегія — +21.2 (0+10)
4. Польща — +51.6 (2+8)
5. Франция — +1:05.4 (2+6)
6. Росія — +1:30.0 (0+6)

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути