chrome firefox opera safari iexplorer

Виставлять на торги перше видання “Мертвих душ”

21 березня 2013 о 12:59

Перше прижиттєве видання поеми Миколи Гоголя “Пригоди Чичикова, або Мертві душі” 1842 року виставлять у Москві 6 квітня на торги антикварними та букіністичними книжками, які вперше проведе Російський аукційний дім (РАД), інформує ЛітАкцент з посиланням на Кореспондент.

Том, “подарований драматургом Всеволодом Івановим радянському кінорежисерові Олександру Довженку в день його 60-річчя” (про це свідчить дарчий напис), оцінили в 350-400 тисяч рублів (90,5 – 103,5 тис. грн).

Так само, на думку експертів аукціону, на увагу заслуговує рідкісна підбірка антикварних видань з історії фінансів і права у Російській імперії. Наприклад, “Збірник узаконень про векселі, позикові листи, банкрути й інші боргові акти…” видання 1826 року (естімейт 64-69 тис. грн), а також харбінські видання Олександра Погребецького, фінансиста, який керував відомством фінансів Тимчасового уряду Далекого Сходу, й учасника фінансових комісій Установчих і Народних зборів Далекосхідної республіки.

Серед робіт Погребецького, досі єдиних досліджень з фінансів і боністики того періоду, на аукціон виставлені “Грошовий обіг і грошові знаки Далекого Сходу за період Війни і Революції” (1914—1924) (естімейт 10,3-12,9 тис. грн) і “Грошовий обіг і фінанси Китаю” (естімейт 9-12,9 тис. грн).

Два видання, які вважалися бібліографічною рідкістю ще в кінці XIX-початку ХХ століття, оцінили в 25,8-31 тис. грн і 12,9-15,5 тис. грн відповідно – це книжка “Три розмови священика із парафіянами про справжній шлях до спасіння”, видана в 1816 році, й “Англійці в троянській битві” 1854 року.

Також на аукціон виставляються два проекти мавзолею Леніна, зроблені архітектором Андрієм Івановим, із чотирма супровідними документами (естімейт 38,8-43,9 тис. грн).

Усі 99 лотів можна буде побачити в московській філії РАД з 1 по 6 квітня.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути

Новини Дивитися всі