chrome firefox opera safari iexplorer

З 23 по 27 березня в Києві запрацює «Жива бібліотека»

22 березня 2013 о 10:18

З 23 по 27 березня в Києві запрацює «Жива бібліотека», в якій можна буде поспілкуватися з людьми з незвичним життєвим досвідом. Проект відбудеться в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. Про це УНН повідомили організатори фестивалю.

«Книжками» незвичайної бібліотеки стануть люди, до яких в суспільстві мають певні упередження – представників етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти. А також люди, про особливості життя яких небагато відомо широкому загалові, наприклад, біженці.

«Ми хочемо створити комфортне й безпечне місце зустрічі. Наша мета – за допомогою розмови показати, наскільки відрізняється справжнє життя від стереотипів, у яких ми всі застрягли», – так пояснила ідею «Живої бібліотеки» кураторка Олександра Назарова.

Зустрічі «Живої бібліотеки» відбудуться в Будинку кіно. Спілкуватися можна лише з однією «книжкою», найкраще — з тією, що подобається найменше. Головна умова організаторів — повернути «книгу» у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані, в якому взяли. Організатори повідомляють, що питати можна про все — у бібліотеці не буває безглуздих, незручних або гострих питань

Бібліотека супроводжує Docudays UA другий рік. Каталог книжок цього року виріс майже вдвічі. Усього в різні дні можна буде почитати більше 20 живих книжок.

Як повідомляв УНН, у Києві пройде Міжнародний фестиваль кіно про права людини Docudays UA.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути