chrome firefox opera safari iexplorer

Два храми Московського патріархату почали правити службу Божу державною мовою

26 квітня 2013 о 11:07

Правити службу Божу не церковнослов’янською, а українською мовою вирiшили церкви УПЦ МП у чотирьох селах Монастирищенського району на Черкащині — Дібрівцях, Тарнаві, Халаїдовому та Терлиці.

З таким проханням звернулися до владики Уманського і Звенигородського Пантелеймона мiсцевi мешканцi. Під зверненням підписалися майже півтори сотні вірян, пише Україна молода.

Як розповідає настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в Халаїдовому Микола Богуславський, богослужіння українською мовою Синод єпископів України дозволив ще 93 роки тому, за царя, у тих храмах, де цього бажає більшість прихожан. Він зізнається, що півроку вчив читати тексти українською так, «щоб вони звучали».

Якщо громада виявила таке бажання, то все, що вкладається у слово «розумність», не забороняється. У найбільшому на Черкащині Свято–Михайлівському кафедральному соборі Євангеліє й акафіст ми спочатку читаємо слов’янською, а потім українською. Служимо Богові на зрозумілій нам мові!» — пояснює «УМ» владика Черкаський та Канівський Софроній.

До речі, владику Черкаського та Канівського Софронія називають лідером «проукраїнського крила» в УПЦ МП.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...