chrome firefox opera safari iexplorer

Московський патріархат хоче проводити богослужіння української мовою

11 лютого 2013 о 09:49

Українська мова може використовуватися для Богослужінь у храмах УПЦ (Московського Патріархату). Про це заявив керуючий справами цієї церкви митрополит БориспільськийАнтоній (Паканич), повідомляє ТСН.

«На території України є парафії, де служби ведуться угорською, румунською, церковнослов'янською і українською мовами. Питання вибору мови Богослужіння – не проблемне для церковної свідомості», — зазначив владика.

«Питання не релігійного, а культурного спрямування. Адже дуже важливо, коли священик може, наприклад, прийняти сповідь у людини, яка спілкується українською мовою», — пояснив архиєрей.

«Якщо дві третини парафіян хочуть службу українською або іншою мовою – жодних питань не виникне», — додав він.

Митрополит повідомив, що українською мовою в УПЦ (МП) служать переважно на Волині. Також такі парафії існують і в Києві.

Також владика Антоній повідомив про потребу праці Церкви за кордоном – у країнах, де проживає чимало українців.

«У сучасних умовах близько 7 мільйонів українців перебуває за кордоном, і їм також потрібно надати можливість духовної допомоги. Ми якраз зверталися до архієрейського собору, щоб розробити гнучкіший і простіший механізм, щоб УПЦ (МП) могла направляти туди священнослужителів», — зауважив він.

«У Мілані, наприклад, орендується храм, який входить до юрисдикції РПЦ. Але оскільки там більшість прихожан українці, то і священик направляється з України», — додав митрополит Антоній.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути