chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада обібрала культурні пам’ятки заради Московського патріархату?

23 грудня 2010 о 16:57

Гроші на будівництво Свято-Воскресенського собору УПЦ (МП) у Києві відібрали в охорони пам'ятників культури. Про це заявив депутат Київради від БЮТ Олександр Бригинець, повідомляє його прес-служба.

«Перш ніж виділити 11 мільйонів гривень на будівництво Свято-Воскресенського собору, Київрада вилучила 15 мільйонів з бюджету Головного управління охорони пам'ятників культури КМДА», — сказав він.

Депутат упевнений, що частина саме цих грошей пішла на будівництво скандального храму біля станції метро «Либідська».

Як відомо, на початку грудня стало відомо про виділення 11 мільйонів гривень на будівництво Свято-Воскресенського собору УПЦ (МП).

Пізніше прес-служба Київради повідомила, що гроші підуть не на будівництво храму, а на перенесення інженерних комунікацій.

Свято-Воскресенський собор повинен стати найвищим у Європі православний храм Святого Воскресіння (запроектована висота 120 м).

Церковний комплекс матиме площу 22 тисячі кв. м. У ньому, крім собору на 5 тисяч парафіян, запроектована резиденція митрополита, численні офіси, гімназія, духовно-просвітницький центр, готель для прочан, телестудія, конференц-зал на 1 тисячу осіб, спорткомплекс і підземний паркінг на 126 місць.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути