chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада обібрала культурні пам’ятки заради Московського патріархату?

23 грудня 2010 о 16:57

Гроші на будівництво Свято-Воскресенського собору УПЦ (МП) у Києві відібрали в охорони пам'ятників культури. Про це заявив депутат Київради від БЮТ Олександр Бригинець, повідомляє його прес-служба.

«Перш ніж виділити 11 мільйонів гривень на будівництво Свято-Воскресенського собору, Київрада вилучила 15 мільйонів з бюджету Головного управління охорони пам'ятників культури КМДА», — сказав він.

Депутат упевнений, що частина саме цих грошей пішла на будівництво скандального храму біля станції метро «Либідська».

Як відомо, на початку грудня стало відомо про виділення 11 мільйонів гривень на будівництво Свято-Воскресенського собору УПЦ (МП).

Пізніше прес-служба Київради повідомила, що гроші підуть не на будівництво храму, а на перенесення інженерних комунікацій.

Свято-Воскресенський собор повинен стати найвищим у Європі православний храм Святого Воскресіння (запроектована висота 120 м).

Церковний комплекс матиме площу 22 тисячі кв. м. У ньому, крім собору на 5 тисяч парафіян, запроектована резиденція митрополита, численні офіси, гімназія, духовно-просвітницький центр, готель для прочан, телестудія, конференц-зал на 1 тисячу осіб, спорткомплекс і підземний паркінг на 126 місць.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі