chrome firefox opera safari iexplorer

Хотинська фортеця запрошує на грандіозний історичний фестиваль

30 квітня 2013 о 13:33

9-12 травня на території Хотинської фортеці (Чернівецька область) пройде IV Міжнародний історичний фестиваль «Середньовічній Хотин».

У фестивалі візьмуть участь кращі представники клубів історичної реконструкції та середньовічного бою з України, Росії, Білорусі та Молдови, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Минулого року фестиваль зібрав 20 тисяч реконструкторів, туристів і шанувальників активного відпочинку. Цього року на «Середньовічному Хотині» очікується до 30 тисяч гостей. Адже саме тут можна зануритися в справжню середньовічну атмосферу, сфотографуватися з бійцями в автентичних обладунках, навчитися стріляти з лука і взяти участь в інтерактивних іграх, подарувавши собі і своїм близьким захоплюючу подорож у минуле.

Крім видовищних одиночних і масових піших боїв, цього року на фестивалі вперше відбудеться найбільший кінний турнір «Битва Столиць» за участю вершників з Москви, Санкт-Петербургу і Кам'янець-Подільського. Крім того, глядачі вперше побачать облогу фортеці із застосуванням автентичної облогової техніки, боями піхоти на стінах і укріпленнях, лучниками і метальними машинами.

«Середньовічній Хотин» — це цікавий відпочинок для всієї родини. Купивши квиток, гості фестивалю зможуть безкоштовно взяти участь у більшості інтерактивних ігор та майстер-класів, які будуть щодня проходити на території Хотинської фортеці.

Організатори фестивалю підготували для дорослих та дітей більше 15 захоплюючих середньовічних ігор, наприклад, «лапта», «мисливці і зайці», «розбий горщик», «цвях», «стовпчики», «дерев’яний кінь», «тир метальної зброї». Чоловіки зможуть навчитися ковальській майстерності, а жінки – ткацькій. Маленьким гостям фестивалю запропонують позмагатися на м’якій зброї і навіть здійснити облогу невеличкої фортеці, використовуючи макети справжніх катапульт.

У красивій старовинній фортеці розташуються історичні табори, в яких будуть жити учасники фестивалю. Побут таборів буде відтворено згідно з історичними реаліями: предмети щоденного користування, меблі, посуд і навіть їжа будуть такими, до яких звикли в похідних таборах наші предки. На території фестивалю працюватимуть історичний ярмарок та середньовічні таверни, оформлені в стилі лицарської епохи. Також на гостей фестивалю чекають вечірні виступи фолк-колективів та яскраві файєр-шоу.

Гості фестивалю зможуть зануритися в епоху Середньовіччя та азартно повболівати за бійців, що змагатимуться на ристалищі. Фестиваль сприятиме зміцненню дружніх зв’язків між країнами, пропаганді здорового способу життя та інтересу до історії.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути