chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині до 200–річчя Кобзаря стартував телепроект, у якому вірші поета читають його земляки

11 квітня 2013 о 13:04

Показати, якою зрозумілою, рідною та актуальною є для українців поезія Тараса Шевченка навіть через два століття, вирішили на черкаському телеканалі «ВІККА». Тут разом iз відомим режисером Сергієм Проскурнею започаткували телевізійний проект «Наш Шевченко». Щодня з екрана телевізора черкащани читають свої улюблені вірші з «Кобзаря».

А розпочав віршований серіал сам режисер, прочитавши в ефірі пронизливий уривок із поеми «В казематі»: «Та не однаково мені, як Україну злії люди, присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять... Ох, не однаково мені». Після нього поезії Кобзаря читали також актори Черкаського обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Хто декламуватиме вірші в наступні вечори, глядач не знає, але організатори проекту зазначають, що ним може стати кожен бажаючий. За словами Сергія Проскурні, для нього особисто дуже важливо, аби тексти крупним планом у кадрі читали ще й священики, міліціонери, пекарі, кухарі, бізнесмени, школярі, пенсіонери, словом — усі.

«Наш проект можна порівняти з камінчиком, який упав у воду і від нього пішли кола. Так і тут, спочатку поезію Шевченка почали читати жителі Черкас, потім до неї долучаються ті, хто живе в районах Черкащини, а далі — вся Україна», — говорить «УМ» Сергій Проскурня. У подальших планах — записи віршів Шевченка у Києві, Львові, Одесі, Харкові. А поки що до телепроекту «Наш Шевченко» режисер долучає українських зірок, які приїздять на гастролі до Черкас. Поезію Шевченка вже читали Ірина Білик, родове коріння якої теж із черкаської землі, музиканти гуртів «Мандри», «Танок на Майдані Конго», Віктор Бронюк із гурту «ТІК».

Оригінальний телепроект планують завершити на ювілей великого Тараса — 9 березня 2014 року.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути