chrome firefox opera safari iexplorer

Проект нової Конституції буде готовий за рік: зміни торкнуться майже всіх розділів

08 квітня 2013 о 10:05

Проект нової Конституції України, над яким зараз працюють 95 найкращих юристів країни, буде готовий протягом року, розповів глава Конституційної асамблеї, перший президент України Леонід Кравчук.

За словами Кравчука, державний устрій залишиться незмінним, а ось повноваження президента і Верховної Ради буде скориговано.

«Якщо коротко, то зміни торкнуться майже всіх розділів Конституції. І на цьому, мабуть, я поставлю крапку: на те, щоб докладно розповісти про всі зміни, знадобиться тиждень», — зазначив Кравчук в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Він уточнив, що зараз Конституційна асамблея знаходиться тільки на етапі підготовки концепції, але вона виписується настільки широко, що в ній вже закладаються окремі формулювання майбутніх змін до Основного закону країни.

Кравчук підкреслив, що у питаннях державного устрою кардинальних змін не буде.

«В цьому питанні ми стоїмо на тих самих позиціях, за яким сформована чинна Конституція. Ми готові говорити тільки про уточнення повноважень президента, Верховної Ради, але міняти державний устрій не збираємося», — сказав він.

«Можливо, я зараз свою особисту думку висловлюю, у Верховної Ради забагато повноважень. Тому вимагають уточнення статус народного депутата, питання його недоторканності, особистого голосування і наслідків порушень», — додав Кравчук.

За його словами, поки що асамблея не розглядає ідею про двопалатний парламент.

«Конституційна асамблея подасть президентові той проект, за який проголосує. В асамблеї 95 членів, рішення приймається двома третинами. Але ми не приймаємо Конституцію, ми тільки готуємо проект, все інше за межами нашого впливу. Якщо президент або Рада внесуть зміни до підготовленого нами проекту змін до Конституції — це їхнє право, ми ні при чому», — зазначив Кравчук

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...