chrome firefox opera safari iexplorer

Софію та Лавру включать до Держреєстру нерухомих пам’яток України

18 квітня 2013 о 10:35

Софію Київську та Києво-Печерську лавру включать до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення. Про це Міністерство культури України повідомило народного депутата України (фракція «Батьківщина»), голову підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця у відповідь на його звернення щодо включення зазначених святинь до Держреєстру, передає УНН з посиланням на прес-службу політика.

«Я дуже радий, що Міністерство нарешті розплющило очі і вирішило включити Софію та Лавру до Реєстру. Але той факт, що охоронювані ЮНЕСКО видатні українські пам’ятки не є пам’ятками в Україні з юридичної точки зору, як на мене, ганьба та неповага до культурної спадщини нашої країни», — обурений О. Бригинець.

На переконання нардепа відсутність у Держреєстрі таких значних пам’яток як Софія і Лавра, говорить про те, що в Реєстрі панує хаос. Саме тому Бригинець звертався до Кабінету міністрів України з вимогою здійснити ревізію Реєстру.

Нагадаємо, що Постановою КМУ від 27 грудня 2001 р. N1761 до Державного реєстру нерухомих пам′яток України було внесено до категорії «пам’ятки національного значення» низку заповідників, зокрема Софію Київську та Києво-Печерську лавру. Але Постановою КМУ від 3 вересня 2009 р. N 928 їх було виключено з цього переліку. Слідом за згаданою Постановою 2009 року мала вийти інша постанова, яка б включила унікальні об’єкти до Реєстру вже як комплекс споруд, але, певно, у зв’язку зі зміною уряду, цей документ так і не вийшов.

На сьогодні слово «національний» в статусі Національного заповідника «Софія Київська» та «Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» стосується назви закладу, а не пам’ятки, на території якого знаходяться заклад.

Довідково: Де́нь пам'ято́к істо́рії та культу́ри — свято України. Відзначається щорічно 18 квітня. Припадає також на Міжнародний день пам'яток і визначних місць. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури…» згідно з Указом Президента України «Про День пам'яток історії та культури» від 23 серпня 1999 року № 1062/99.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути