chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона

11 квітня 2013 о 11:03

Щорічно, 11 квітня, у світі відзначається Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона.

Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона, який щорічно проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, покликаний підвищити інформованість суспільства про захворювання, надати підтримку хворим паркінсонізмом та їхнім сім'ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї жорстокої недуги.

Хвороба Паркінсона — це хронічне захворювання, характерне для осіб старшої вікової групи, внаслідок якого руйнуються і гинуть нейрони головного мозку.

Для хвороби Паркінсона характерні чотири рухові порушення — це тремор (тремтіння), гіпокінезія (хворий може застигати, годинами зберігаючи нерухомість), м'язова ригідність (кінцівки під час згинання і розгинання застигають у наданому їм положенні), постуральна нестійкість (хворому складно почати рух, а почавши його, важко зупинитися), а також психічні розлади.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути