chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові проведуть масштабне дослідження якості життя

23 квітня 2013 о 14:36

Інститут міста спільно з Львівським відділенням соціологічної асоціації України розпочинає масштабне соціологічне дослідження якості життя у Львові, за результатами якого львів’яни виставлять свої оцінки владі міста, висловлять свою думку щодо якості життя у Львові.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

У мерії наголошують, що масштабне соціологічне дослідження має перед собою декілька цілей: по-перше, дізнатися як львів’яни оцінюють якість життя в місті, а по-друге, дослідити готовність мешканців долучатися до процесу вирішення соціальних проблем міста.

«Соціальний моніторинг покликаний налагодити комунікацію між громадою та владою, долучити мешканців до управління міста. Соціологічне дослідження буде масштабним, цього разу буде опитано 2400 осіб, по 400 мешканців у кожному адміністративному районі міста. Ці дані будуть точними і детальними, з дуже низькою похибкою.

Анкета складається з трьох складових: загальні індикатори якості життя, які будуть сталими і повторюватимуться з року в рік, ситуативні питання, які є важливими для міста в окремий час, та вимірювання готовності й потенціалу залучення мешканців до поліпшення життя в місті», — зазначила керівник програми аналізу та дослідження Інституту міста Мар’яна Малачівська-Данчак.

Дослідження охопить різні сфери життєдіяльності: соціальне самопочуття, благоустрій міста, безпека, здоров’я, освіта, дозвілля. Під час дослідження працюватимуть близько 80 професійних інтерв’юерів, результати дослідження обіцяють опрацювати до вересня цього року.

Отож, взявши участь в опитуванні, львів’яни отримають реальну можливість надати свою оцінку, коментарі та пропозиції стосовно покращення якості життя у місті представниками органів місцевого самоврядування. Окрім того, унікальність дослідження полягатиме ще у тому, що львів’яни, які візьмуть участь у дослідженні, отримають подарунки ручної роботи від соціальних організацій Львова та області.

«Це одне з наймасштабніших соціологічних досліджень, які реалізовувались у Львові за останні 10 років. Цим дослідженням ми б хотіли дізнатися, що думають мешканці про комфорт проживання в місті, дізнатись які поради вони можуть нам дати для їх покращення. Ми будемо досліджувати такі сфери, як соціальне становище, благоустрій, здоров’я, безпека, освіта, дозвілля. Людина, яка відповідає на запитання анкети не тільки має можливість висловити свою думку, а ще й зробити добрий вчинок, адже подарунки для учасників дослідження будуть замовлені на виготовлення організаціям соціально незахищених верств», — наголосив директор Інституту міста Олександр Кобзарев.

Проект реалізовуватиметься КУ Інститут міста за підтримки програми «МАТРА» посольства Королівства Нідерландів в Україні у партнерстві із Львівським відділенням соціологічної асоціації України та соціологічною агенцією «Фама».

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути