chrome firefox opera safari iexplorer

У львівській галереї відкрили виставку, де роботи щодня змінюватимуть положення та форму

29 травня 2013 о 14:06

28 травня у львівській мистецькій галереї «Primus» на вулиці Лесі українки, 16 відкрили виставку митця Романа Романишина «Хронометрія».

Близько півсотні оригінальних робіт одного з найвідоміших львівських митців у оригінальній манері виконання привертають увагу глядачів з першого погляду яскравою кольористикою та формами. У залах галереї автор показав кінетичні об'єкти, виконані з дерева, із застосуванням давньої іконописної техніки левкасу.

Саме левкасом покривав свої скульптури галицький Мікеланджело — Іоан Пінзель. Усі роботи можуть вільно трансформуватися у інші об'єкти. Під кожною роботою автор прикріпив «шпаргалку-малюнки» із зазначенням усіх можливих форм трансформації.

«Усі рухомі роботи експозиції будуть змінювати форму і положення. Це будуть робити працівники галереї і самі відвідувачі. Виставка повинна бути живою і рухливою», — каже митець Роман Романишин.

Виставка Романа Романишина

Виставка Романа Романишина

Виставка Романа Романишина

Усі роботи автор називає давніми назвами — «Вавилоняни», «Балканська музика», «Гражда», «Кельти» та інші.

«У працях митця стираються будь-які часові умовності, грані між мистецькими формами, усталеними правилами застосування певних матеріалів і технік. Площинні графічні та живописні композиції вільно переростають в об'ємні форми. Скульптурні твори отримують здатність кінетичного руху, який може супроводжуватися особливими звуковими ефектами. Ідеї Романа Романишина цілком вільно розвиваються у збудованому ним ірреальному творчому просторі. Тут немає ніяких видимих перепон, а тому можливо практично все», — каже доктор мистецтв, професор Орест Голубець.

Триватиме виставка «Хронометрія» до 9 червня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути