chrome firefox opera safari iexplorer

Учень мольфара Нечая відкриє свою «резиденцію» на Прикарпатті

14 травня 2013 о 15:43

У прикарпатському селі Шешори готується зайнятися мольфарством перший і єдиний учень знаменитого Михайла Нечая, художник і колишній танкіст Олексій Григораш.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Segodnya.ua.

Олексій Григораш назвав себе послідовником Нечая після того, як один з фанатиків влітку 2011 р. вбив відомого народного мага, пояснивши, що він, мовляв, був язичником. Сам Григораш каже, що кілька разів бував у знаменитого чарівника, а здібності і знання загиблий передав йому незадовго до смерті.

«Продовжу справу Нечая, адже ще він, будучи живим, говорив, що на його місце прийде молодий і сильний мольфар, – розповів Григораш. – Буду зцілювати людей від фізичних і душевних проблем, буду робити добро за допомогою трав, змов, цілющої води, адже у мене велика енергетика, її я спочатку отримав від своєї бабусі, а потім навчався мольфарству у Нечая. Тепер у Шешорах мені виділяють земельну ділянку, де я побудую будинок і буду жити. Зараз оформляю всі документи. Думаю, що до кінця року вже переселюся».

Повторити долю знаменитого наставника Григораш не боїться. «Недоброзичливців у мене після статей в пресі багато. Не встигаю відбиватися від їх енергетичних ударів: пишуть про мене в Інтернеті всякий бруд. Наприклад, що я шарлатан, що мені, полтавцю, не місце в Карпатах, – каже Григораш. – Але місцевий селищний голова сказав, що я їм потрібен для розвитку села, бізнесу, адже більше туристів приїжджатиме. Фіксованої плати за прийом не буде, буду брати хто скільки дасть».

Втім, у селі Верхній Ясенів на Івано-Франківщині багато родичів знаменитого мольфара Нечая кажуть, що не пригадують, щоб у Михайла Михайловича були учні. Вдова Нечая, Ганна, коментуючи «Сегодня» випадок із Григорашем, заявляла, що той приїжджав, коли чоловік був живий. Але сумнівається, що чоловік передавав кому свої здібності.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути