chrome firefox opera safari iexplorer

Два українських об'єкти можуть увійти до списку ЮНЕСКО

11 червня 2013 о 17:07

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час сесії наступного тижня серед 32-х кандидатур на включення до списку Всесвітньої спадщини розгляне і два українських культурних об'єкти: стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону.

Сесія буде проводиться з 16 до 27 червня у містах Пномпень і Сіємреап (Камбоджа).

«Під час майбутньої сесії, яка пройде в Камбоджі, комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне 32 кандидатури на включення до списку Всесвітньої спадщини. Це природні, змішані природні і культурні об'єкти, серед них є два культурних, які територіально розташовані на території України. Зокрема, це древнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. — XIV ст. н.е.) і дерев'яні церкви Карпатського регіону, розташовані в Польщі та Україні», — повідомив представник бюро публічної інформації ЮНЕСКО Джибріл Кебе (Djibril Kebe).

Комітет також проаналізує стан об'єктів, уже включених у зазначений список.

Представник ЮНЕСКО зазначив, що засідання Комітету, на якому головуватиме заступник прем'єр-міністра Камбоджі Сик Ан, транслюватиметься в Інтернеті. Після цього засідання, 17 червня, відбудеться прес-конференція, в якій візьмуть участь голова комітету Всесвітньої спадщини, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, а також представники консультативних органів комітету.

Нагадаємо, що в Криму в рамках проекту Євросоюзу завершена робота з підготовки досьє Ханського палацу, розташованого в Бахчисараї, для внесення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути