chrome firefox opera safari iexplorer

Мовний закон – у трійці законів, що найбільше порушують права людини в Україні

11 червня 2013 о 15:32

Закони України «Про всеукраїнський референдум», «Про Єдиний державний демографічний реєстр» і «Про засади мовної політики» є такими, які найбільше порушують права людини в Україні.

Про це заявляють правозахисники, які в Києві презентували результати своєї роботи з аналізу законодавства на дотримання прав людини, повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначила голова правління Центру громадянських свобод, ініціаторка рейтингу Олександра Матвійчук, положення цих трьох законів порушують норми Конституції України і міжнародного права у царині захисту прав людини.

«Всі закони нашого списку об’єднує те, що на етапі їхньої розробки, проходження й ухвалення громадськість виступала проти. До Верховної Ради були відправлені експертні висновки, до проектів цих законів були зауваження від міжнародних інституцій, аж до рівня ОБСЄ. Зазначу, що Україна головує в ОБСЄ цього року і ми бачимо, як вона «прислухається» до думки структур. які цю організацію представляють», – зазначила Матвійчук.

Дослідження проведено у рамках проекту «Центр громадської експертизи законопроектів у галузі прав людини» методом письмового опитування українських правозахисників. Закони, які отримали найбільшу кількість балів, нині і представлені як такі, що становлять загрозу для дотримання прав і свобод людини в Україні, каже Матвійчук.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути