chrome firefox opera safari iexplorer

Італійці запрошують столичних чиновників особисто відібрати саджанці каштану Бріоті

05 липня 2013 о 11:00

Італійська сторона запросила перевізника–закупівельника каштанів для висадки на Хрещатику приїхати до Італії та власноруч відібрати саджанці м’ясочервоні Бріоті замiсть висаджених кінських звичайних.

Про це «Україні молодій» після засідання тимчасової контрольної комісії Київради з питання перевірки факту висадження на головній вулиці столиці звичайних каштанів замість обіцяних імпортних розповіла депутат Київради Тетяна Меліховаю.

«Нарешті на засідання комісії з’явився ще один фігурант афери з каштанами, який, як і всі інші, також заявив, що не був в Італії і в очі не бачив саджанці каштанів. Тому висновки на даному етапі роботи комісії розпливчасті й водночас конкретні: або це кругова корупція, або повна безвідповідальність», зазначила депутат.

Тепер у КМДА обіцяють призначити відповідальну особу за заміну «липових» дерев на «породисті». Окрім того, тут уперше за три місяці з початку скандалу нарешті визнали необхідність розслідувати цю справу силами виконавчого органу Київради.

Як відомо, італійці пообіцяли замінити несправжні Бріоті по одному євро за штуку. Про це повідомив директор ТОВ «Професійний садівник» (фірма, яка виграла тендер на висадку каштанів. — Авт.) Петро Кравець.

Нагадаємо, з майже трьох сотень дорогих каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева виявились м’ясочервоними каштанами сорту Бріоті (стійкого до молі у несприятливому середовищі). Решта — звичайними кінськими каштанами.

За результатами перевірки прокуратури встановлено факт розтрати та привласнення бюджетних коштів через маніпуляції iз деревами на суму майже один мільйон гривень.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути